Nowości

Szanowni Państwo! 

W ostatnim czasie ukazała się publikacja pt. „Opoczno i jego związki z oddziałem Hubala” wydana przez Muzeum Regionalne w Opocznie. Można w niej znaleźć historię działalności „Baru Polskiego” Franciszka Wilka będącego punktem kontaktowym z oddziałem wydzielonym, sylwetki osób współpracujących z Hubalem jak również Hubalczyków z Opoczna. Publikacja ilustrowana jest zdjęciami pochodzącymi ze zbiorów osób prywatnych oraz Muzeum Regionalnego w Opocznie. Zachęcamy wszystkich miłośników historii oddziału majora Hubala do zakupu książki. Wszystkie osoby zainteresowane prosimy o informację zwrotną na adres majorhubal@op.pl. Cena 10 zł plus koszt przesyłki. 

Drugą pozycją godną polecenia jest książka pt. „Hubal major Henryk Dobrzański 1897-1940” wydana przed Oficynę Wydawniczą Rytm. Współautorami książki są Henryk Sobierajski (wnuk Hubala) oraz Andrzej Dyszyński. Książka jest efektem wieloletnich poszukiwań i badań wokół osoby majora Dobrzańskiego. Bogato ilustrowana zdjęciami ze zbiorów rodzinnych, zawiera wiele niepublikowanych dotąd zdjęć. Znaleźć w niej można nieznane fakty z życia Henryka Dobrzańskiego oraz jego oddziału. Autorzy szeroko przedstawiają historię poszukiwań grobu majora Hubala na przestrzeni kilkudziesięciu lat od jego śmierci. Ujawniają najnowsze ustalenia na temat pochówku jego ciała. Praca jest doskonałym i rzetelnym źródłem wiedzy, godna polecenia każdemu miłośnikowi historii. 

Książka już do nabycia w sklepie internetowym Oficyny Wydawniczej Rytm w promocyjnej cenie. Aby przejść do sklepu kliknij tutaj.