List z Domu Opieki Jasna Góra w Huddersfield (Anglia)

Szanowni Państwo nasza redakcja otrzymała list z Domu Opieki "Jasna Góra" w Huddersfield (Anglia) w kórym przebywa obecnie Romuald Rodziewicz „Roman”. Poniżej prezentujemy jego treść: 

Szanowny Panie, 

W imieniu p. Romualda „Romana” Rodziewicza, pensjonariusza Domu Opieki „Jasna Góra” w Huddersfield, Anglia, prowadzonego przez księży chrystusowców, bardzo serdecznie dziękuję za przesłane gratulacje z okazji jego 100 urodzin, które obchodził bardzo uroczyście w piątek 18 stycznia br. w naszym domu opieki. 

Na pamiątkę tego wyjątkowego wydarzenia w historii naszego ośrodka przesyłam nagranie na płycie DVD, które zarejestrowało całą uroczystość w dniu 18 stycznia br., jak również następnego dnia spotkanie z uczestnikami z czasów, kiedy Roman był przez 20 lat opiekunem Centralnej Stanicy Harcerskiej „Fenton”. Koniec filmu do odznaczenie „Pro Memoria” wręczone Romanowi przez konsula generalnego Rzeczpospolitej Polskiej w Manchester Łukasza Lutostańskiego 17 lutego 2013 roku w sali parafialnej w Huddersfield z okazji spotkania harcerskiego w Dniu Myśli Braterskiej. Film ten można oglądać również na You tube. Trwa 57 minut. 

Pan Roman dzielnie się trzymał w czasie długich uroczystości w dniu jego 100 urodzin. Był bardzo wdzięczny córce z mężem, którzy specjalnie przyjechali z dalekiej Australii, synowi z żoną przybyłym ze Stanów Zjednoczonych oraz kuzynce Ewie i bliskiej przyjaciółce jego rodziny Hani, które przyjechały z Polski. Również licznym gościom i domownikom, którzy dzielili jego radość doczekania się tak wyjątkowego dnia. Będzie on niezapomniany dla pana Romana i dla nas wszystkich w Domu Jasna Góra. 

Łączę serdeczne pozdrowienia od p. Romana i od wszystkich rezydentów i pracowników. 

Ks. Jan Wojczyński TChr.
 

Aby zobaczyć film kliknij tutaj