W rocznicę urodzin majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”.

Stowarzyszenie Miłośników Kawalerii Polskiej „Hubal” którego siedziba znajduje się w Wierzchowie (gmina Człuchów), zarejestrowane zostało w KRS w 2007 roku. Swoje początki datuje jednak na lata osiemdziesiąte, kiedy to pod urokiem filmu „Hubal” i historii Oddziału Wydzielonego Wojciech Milak zakupił kilka koni i wraz z bratem Dariuszem rozpoczął czynne uprawianie jeździectwa. Wtedy też stworzyli grupę, którą między sobą nazywali Hubalczykami. Obecnie od trzech lat występują, jako pełnoprawne Stowarzyszenie liczące 35 osób, w tym 12 w sekcji młodzieżowej. 

Na Walnym Zebraniu Zarządu Stowarzyszenia podjęto specjalną uchwałę o nadaniu honorowego członkostwa ppłk. Marianowi Zachowi – wiceprezesowi Środowiska Hubalczycy oraz jednemu z członków zespołu redakcyjnego portalu „majorhubal.pl”. 

21 czerwca, w wigilię urodzin majora Hubala, delegacja Stowarzyszenia, w której skład weszli Wojciech Milak (prezes SMKP „Hubal”), Dariusz Milak (wiceprezes), Sławomir Rudnicki i Marcin Synak przyjechali do Poświętnego do domu ppłk. Zacha i wręczyli mu legitymację członka SMKP „Hubal”. W spotkaniu uczestniczył również przedstawiciel radomskiego szwadronu 11. Pułku Ułanów Legionowych, Paweł Łuk-Murawski. 

Po oficjalnej części udano się na wycieczkę po miejscach związanych z pobytem majora Hubala na Ziemi Opoczyńskiej. Odwiedzono miejsca gdzie stały leśniczówki Dęba i Bielawy oraz Bazylikę w Poświętnem. W Szańcu w lesie Zacinki pod Anielinem, wystawiono honorową wartę i złożono kwiaty. 
- Największym przeżyciem, bo niezaplanowanym, było dla nas wkroczenie w szyku wojskowym do Bazyliki w Poświętnem i stanięcie przed ołtarzem, w tym samym przecież miejscu, w którym 70 lat temu stał podczas mszy major Hubal i jego żołnierze – powiedział Dariusz Milak.