Dzień Pamięci o Majorze Hubalu

Dla uczczenia pamięci o majorze Henryku Dobrzańskim – Hubalu i jego żołnierzach Powiat Opoczyński, Gmina Poświętne i Nadleśnictwo Opoczno wraz z Wojskiem Polskim, 30 kwietnia 2016 roku w sposób uroczysty obchodzić będą Dzień Pamięci o Majorze Hubalu. 

Postać Majora jest wciąż żywa w umysłach Polaków. Wierność złożonej przysiędze, wierność Polsce, poświęcenie własnego życia dla podtrzymania ducha Polaków zapisuje postać Hubala na trwale w świadomości wielu pokoleń. Chcemy aby przekaz jaki popłynie z Anielina w Powiecie Opoczyńskim, wzmacniał poczucie narodowej dumy Polaków, kształtowanej przez Wielkich Przodków do których należy postać legendarnego Majora Hubala. 

Patronat nad tegorocznymi obchodami przyjął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. 

Uroczystości przeprowadzone zostaną przy Szańcu Hubala w Anielinie a rozpocznie je polowa msza święta, która odprawiona zostanie o godzinie 9.00. Po mszy wygłoszone zostaną przemówienia okolicznościowe, odczytany zostanie apel pamięci i oddana salwa honorowa. Delegacje obecne na uroczystościach złożą wieńce i wiązanki. Serdecznie wszystkich zapraszamy. 

Dojazd do Szańca realizowany będzie głównie przez Anielin, jak to jest zaznaczone na zamieszczonej mapie - kliknij tutaj. Jak corocznie parkingami będą leśne drogi o ograniczanej pojemności. Wjazd na parking „0” możliwy będzie wyłącznie dla posiadaczy przepustek i osób niepełnosprawnych. Parking 1 i 2 udostępniony będzie dala wszystkich uczestników uroczystości.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Opocznie kliknij tutaj.