Pierwszy Rajd Rowerowy – „Pamięci żołnierzy majora Hubala”

Pomysłodawcą rajdu rowerowego jest por. Paweł Łuk-Murawski, dowódca radomskiego plutonu kolarzy GRH im. 11 pułku ułanów legionowych. Od pewnego czasu sekcję radomskich kolarzy można spotkać na wielu inscenizacjach historycznych. Tym razem postanowili zmierzyć się na oryginalnych przedwojennych rowerach wyprodukowanych w Fabryce Broni w Radomiu z hubalowym szlakiem. 

Rajd o długości ok. 20 km rozpoczął się przed siedzibą Urzędu Gminy w Poświętnem i prowadził trasą przez Bielawy do Anielina. Przewodnikiem rajdu był Jerzy Łumiński, prezes OSP w Poświętnem. W każdym z punktów ppłk Marian Zach zapoznawał uczestników rajdu z historią związaną z tymi miejscami. 

Uczestnikami Rajdu byli członkowie Młodzieżowej Drużyny przy Jednostce OSP w Poświętnem , kawalerzyści z 11 pułku ułanów legionowych – pluton radomski oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Ułanów im. OWWP majora Hubala z Poświętnego. 

Imprezie patronowała Dyrekcja Zespołu Nadpilickich Parków Krajobrazowych, której przedstawiciel Dariusz Sommerfeld, kierownik ds. edukacji, nie tylko towarzyszył na całej trasie rajdu sporządzając dokumentację fotograficzną, ale również zadbał o ciepły posiłek dla wszystkich uczestników. 
Na zakończenie ppłk. Zach rozdał wszystkim pamiątkowe znaczki z napisem: „Pamięci żołnierzy majora Hubala” Pierwszy Rajd Rowerowy Poświętne – Bielawy – Anielin – 2009. 

Patronat medialny nad imprezą objął „Tygodnik Radomski” i portal internetowy „majorhubal.pl”.