Dzień Pamięci o majorze Hubalu (30.04.2017)

Chcąc uczcić postać majora Henryka Dobrzańskiego – Hubala i jego oddanie Sprawie Ojczyzny, stawianie honoru i wierności przysiędze ponad wszystko, Powiat Opoczyński wspólnie z Zarządem Regionalnym Lasów Państwowych w Łodzi i Gminą Poświętne, 30 kwietnia 2017 roku w sposób uroczysty obchodzić będą Dzień Pamięci o Majorze Hubalu. 

Tegoroczne obchody Dnia Pamięci o Majorze Henryku Dobrzańskim Hubalu odbędą się 30 kwietnia, w niedzielę, przy Szańcu w Anielinie. Honorowy Patronat nad obchodami przyjął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. O godzinie 10.00 odprawiona zostanie Polowa Msza Święta. Po mszy wygłoszone zostaną przemówienia okolicznościowe a następnie odczytany będzie Apel Pamięci i oddana Salwa Honorowa. Złożenie wieńców i wiązanek zakończy uroczystości.

Postać Majora jest wciąż żywa w umysłach mieszkańców opoczyńskiego i tak wiele znaczy dla świadomości Narodu Polskiego. Wierność złożonej przysiędze, wierność Polsce, poświęcenie własnego życia dla podtrzymania ducha Polaków zapisuje postać Hubala na trwale w świadomości wielu pokoleń. Pamięć o Majorze Hubalu i o jego żołnierzach, o ich walce, ofiarach i poświęceniu wpisała się w świadomość Polaków i mieszkańców Powiatu Opoczyńskiego. Chcemy aby przekaz jaki popłynie z Anielina w Powiecie Opoczyńskim, wzmacniał poczucie narodowej dumy Polaków, kształtowanej przez Wielkich Przodków do których należy postać legendarnego Majora Hubala. 

Dojazd do Szańca realizowany będzie głównie przez Anielin, jak to jest zaznaczone na zamieszczonej mapie - kliknij tutaj. Jak corocznie parkingami będą leśne drogi o ograniczanej pojemności. Wjazd na parking „0” możliwy będzie wyłącznie dla posiadaczy przepustek i osób niepełnosprawnych. Parking 1 i 2 udostępniony będzie dala wszystkich uczestników uroczystości.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Opocznie kliknij tutaj.