Dzień Pamięci o majorze Hubalu (29.04.2018)

Dla uczczenia pamięci o majorze Henryku Dobrzańskim – Hubalu i jego żołnierzach Powiat Opoczyński, Gmina Poświętne i Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi wraz z 25 Brygadą Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego, 29 kwietnia 2018 roku w sposób uroczysty obchodzić będą Dzień Pamięci o Majorze Hubalu.

Patronat nad uroczystościami przyjął Prezydent RP Andrzej Duda.

Postać Majora jest wciąż żywa w umysłach Polaków. Wierność złożonej przysiędze, wierność Polsce, poświęcenie własnego życia dla podtrzymania ducha Polaków zapisuje postać Hubala na trwale w świadomości wielu pokoleń. Chcemy aby przekaz jaki popłynie z Anielina w Powiecie Opoczyńskim, wzmacniał poczucie narodowej dumy Polaków, kształtowanej przez Wielkich Przodków do których należy postać legendarnego Majora Hubala.

Uroczystości przeprowadzone zostaną przy Szańcu Hubala w Anielinie a rozpocznie je polowa msza święta, która odprawiona zostanie o godzinie 10.00. Po mszy wygłoszone zostaną przemówienia okolicznościowe, odczytany zostanie apel pamięci i oddana salwa honorowa. Delegacje obecne na uroczystościach złożą wieńce i wiązanki. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Dojazd do Szańca realizowany będzie głównie przez Anielin, jak to jest zaznaczone na zamieszczonej mapie mapie - kliknij tutaj. Jak corocznie parkingami będą leśne drogi o ograniczanej pojemności. Wjazd na parking „0” możliwy będzie wyłącznie dla posiadaczy przepustek i dla osób niepełnosprawnych.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Opocznie kliknij tutaj.