Spotkanie z Aleksandrą Ziółkowską-Boehm w MDK w Opocznie.

9 listopada 2009 r. w Miejskim Domu Kultury w Opocznie odbyło się spotkanie z Aleksandrą Ziółkowską-Boehm promujące jej najnowszą książkę Dwór w Kraśnicy i Hubalowy Demon

Do Opoczna autorka przyjechała ze swoim mężem Normanem Boehm oraz Januszem i Danutą Krasickimi. Liczba przybyłych gości przekroczyła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Nie dla wszystkich starczyło miejsc siedzących, mimo, iż kilkakrotnie donoszono dodatkowe krzesła. Wśród zgromadzonych gości znaleźli się przedstawiciele władz miasta oraz powiatu, delegacja ze Szkoły Podstawowej w Kunicach im. Wandy i Henryka Ossowskich, Koło Gospodyń Wiejskich z Kraśnicy oraz młodzież szkolna. Całe spotkanie poprowadził Tomasz Łuczkowski - dyrektor Muzeum Regionalnego w Opocznie, który przedstawił wszystkim zgromadzonym twórczość oraz osiągnięcia Aleksandry Ziółkowskiej-Boehm. Autorka wyjaśniła jak doszło do powstania jej najnowszej książki oraz podzieliła się ze zgromadzonymi swoimi przeżyciami, które wywarły duży wpływ na jej twórczość. Opowiedziała m.in. o swoich spotkaniach z Hubalczykami w szczególności z Henrykiem Ossowskim „Dołęga”, Romualdem Rodziewiczem i Józefem Alickim, z którymi się przyjaźniła i którzy ją odwiedzali w jej warszawskim mieszkaniu. 

Książka Aleksandry Ziółkowskiej wydana została przez Państwowy Instytut Wydawniczy i opowiada o wojennych i powojennych losach prawnuków Antoniego Jaxa Bąkowskiego. Oprócz informacji na temat dworu w Kraśnicy pod Opocznem znajdziemy w niej również poruszającą historię adiutanta Hubala, Henryka Ossowskiego, i jego siostry Wandy Ossowskiej, opowieść o życiu Janusza Krasickiego, kontynuatora rodzinnych tradycji lotniczych, oraz dzieje Anny Bąkowskiej i jej córki Ewy, ostatniej spadkobierczyni dworu w Kraśnicy. 

Po zakończeniu spotkania każdy miał okazję nabyć książkę, porozmawiać z autorką oraz dostać autograf. 

Państwowy Instytut Wydawniczy i Związek Literatów Polskich zapraszają17 listopada (wtorek), godz. 18.00 na spotkanie z Aleksandrą Ziółkowską-Boehm promujące jej najnowszą książkę. Spotkanie z autorką w Domu Literatury w Warszawie (Krakowskie Przedmieście 87/89) poprowadzi Krzysztof Masłoń.