Zwycięstwo drużyny Stowarzyszenia "Hubalowa Rodzina" w nocnym turnieju o Puchar Starosty Opoczyńskiego

Drużyna siatkarska Stowarzyszenia „Hubalowa Rodzina” wygrała Puchar Starosty Opoczyńskiego w III Noworocznym Nocnym Turnieju Piłki Siatkowej.

Turniej rozegrany został w hali sportowej Zespołu Szkół Powiatowych im. Stanisława Staszica w Opocznie. Zawody trwały od 16.30 w sobotę do 1.00 w niedzielę. Zgłosiło się 9 drużyn, które podzielone zostały na 2 grupy.

W finale zwyciężyła drużyna Stowarzyszenie „Hubalowa Rodzina”, która pokonała Volley Team Opoczno. Nasz drużyna występowała pod czujnym okiem trenera Roberta Dzierzgwy, który jest członkiem założycielem Stowarzyszenia „Hubalowa Rodzina” oraz dyrektorem Szkoły Podstawowej im. mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Dobromierzu.

Puchary i nagrody zwycięzcom wręczyli starosta Marcin Baranowski i członek Zarządu Powiatu Michał Białek. Organizatorami turnieju poza Powiatem Opoczyńskim byli także Marek Zieliński dyrektor ZSP w Opocznie i Rafał Skoczylas prezes MKS Volley Żelazny Opoczno. Siatkarze zwycięskiej drużyny wręczyli Staroście Opoczyńskiemu pamiątkową koszulkę Stowarzyszenia "Hubalowa Rodzina" z wizerunkiem Hubala. W tym roku przypada 80. rocznica śmierci majora Hubala a główne obchody Dnia Pamięci Majora Hubala odbędą się w kwietniu przy szańcu w Anielinie.

Nagrody w turnieju ufundowali również - poseł Robert Telus, Janusz Ciesielski, dyrektor KOWR w Łodzi, a firma Konkret zapewniła wodę Opocznianka dla zawodników. Panie z KGW w Ogonowicach przygotowały dla wszystkich poczęstunek.

Stowarzyszenie „Hubalowa Rodzina” - Łukasz Depta, Piotr Ogrodnik, Jarosław Pytka, Sławomir Lipiński, Jarosław Plaskacz, Sebastian Wiaderny, Konrad Depta, Adam Dzierzgwa, Paweł Zalas. Trener: Robert Dzierzgwa.