Zaproszenie Dzień Pamięci o Majorze Hubalu 30.04.2022

Zapraszamy na Obchody Dnia Pamięci o Majorze Hubalu.

Dla uczczenia pamięci o majorze Henryku Dobrzańskim – Hubalu i jego żołnierzach Powiat Opoczyński, Gmina Poświętne, PGL Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Opoczno, Stowarzyszenie Ułanów im. OWWP mjr. Hubala i Stowarzyszenie Hubalczycy 1939 - 1940 organizują 30 kwietnia 2022 roku  obchody Dnia Pamięci o Majorze Hubalu. Prezydent RP Andrzej Duda objął obchody Narodowym Patronatem w 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Patronat medialny sprawują: Radio Plus Radom i portal Mazopolska.pl. Uroczystości przeprowadzone zostaną przy Szańcu Hubala w Anielinie, a rozpocznie je o godz. 11.45 koncert w wykonaniu Zespołu Wojskowego działającego przy 2 Pułku Rozpoznawczym w Hrubieszowie. Następnie o godz. 12.00 zostanie odprawiona polowa msza święta. Po mszy wygłoszone zostaną przemówienia okolicznościowe, odczytany zostanie Apel Pamięci i oddana salwa honorowa przez 25 Brygadę Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego. Delegacje obecne na uroczystościach złożą wieńce i wiązanki. Odbędzie się pokaz szarży ułańskiej, a na zakończenie uroczystości wszyscy uczestnicy będą mieli możliwość spróbować żołnierskiej grochówki.

Swoje stoiska promocyjne podczas tegorocznych uroczystości wystawią służby mundurowe oraz autorzy publikacji książek o Majorze Hubalu.Dojazd do Szańca realizowany będzie zaznaczonymi na mapie drogami. Jak corocznie parkingami będą leśne drogi o ograniczanej pojemności. Organizatorzy zapewniają dojazd z wyznaczonych parkingów specjalnymi busami pod sam Szaniec. Szczegółowych informacji w tym zakresie udzielać będą przedstawiciele organizatorów wyznaczeni do regulacji ruchu na drogach dojazdowych. Prosimy o stosowanie się do obowiązujących zakazów i poleceń służb odpowiedzialnych za koordynację tegorocznych obchodów. Poniżej mapka z zaznaczonymi drogami dojazdowymi i miejscami parkingowymi kliknij tutaj.

Źródło: Powiat Opoczno