Konkurs o szablę majora Hubala w Stadzie Ogierów w Bogusławicach koło Wolborza

W dniach 28.04-01.05.br. w Stadzie Ogierów w Bogusławicach koło Wolborza zostały rozegrane Międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody. Skoki przez przeszkody to najpopularniejsza i wzbudzająca największe zainteresowanie wśród widzów dyscyplina jeździecka. Celem tych zawodów był sprawdzian umiejętności jeźdźców w zmaganiach z najlepszymi i uznawanymi na świecie zawodnikami reprezentantami kadry narodowej. 

Międzynarodowa ranga zawodów przyciągnęła do Bogusławic bardzo liczną publiczność co przyczynia się do olbrzymiej promocji jeździectwa. Zawody rozpoczęły się 28.04.br. od przeglądu koni. Następnego dnia od wczesnych godzin porannych rozgrywane były konkursy w randze CSI1* CS12* oraz CSIYH1*, które miały za zadanie wyłonić zawodników do niedzielnych konkursów finałowych w tym GRAND PRIX. Na starcie stanęło ponad 120 jeźdźców z Polski, Niemiec, Litwy i Estonii. Pula Nagród w zawodach wynosiła 244.000 zł.
W niedzielnym konkursie GRAND PRIX który kończył zawody, został rozegrany  konkurs o „Szablę majora HUBALA”. Już po raz trzeci Stowarzyszenie „Hubalowa Rodzina” jest sponsorem tego konkursu i dla najlepszego jeźdźca konkursu funduje nagrodę honorową, którą jest replika szabli mjr Hubala.

W tegorocznym konkursie o szablę Hubala rywalizowało 29 jeźdźców. Wśród nich byli również przedstawiciele Niemiec, Litwy i Estonii. Po bardzo emocjonującej walce zwycięzca konkursu GRAND PRIX został Łukasz Koza na koniu Ballantina. Pokonał Litwina Kristupasa Petraitisa na koniu Early Bird Me oraz Niemca, Henry Stude na koniu DSP Corny Star.  

Nagrodę honorową - replikę szabli oficerskiej wz.1921, ufundowaną przez Stowarzyszenie „Hubalowa Rodzina”, wręczył zwycięzcy konkursu prezes Stowarzyszenia, Andrzej Dyszyński wraz z płk Maciejem Kopyckim i Dyrektorem Stada Ogierów w Bogusławicach, Jackim Ostrowskim.