Ostatnie aktualnościMajor Henryk Dobrzański Hubal patronem Mazowsza w 125. rocznicę Jego urodzin

W grudniu 2021 r. Sejmik Województwa Mazowieckiego podjął uchwałę by Patronem Mazowsza w 2022 r. został mjr Henryk Dobrzański „Hubal”.  Wybór Patrona, jest od kilku lat realizowany przez samorządowców Mazowsza na podstawie wniosków skła...
[czytaj więcej]Biuletyn Informacyjny nr 4 Stowarzyszenia Hubalowa Rodzina

Szanowna Hubalowa Rodzino ! Za nami kolejny rok wytężonej pracy. Od momentu, kiedy w kwietniu 2019 r. postanowiliśmy rozpocząć działalność jako Stowarzyszenie „Hubalowa Rodzina” mija już 2,5 roku. Nasza działalność przypadła na bardzo trudny okres, bowiem od dw&oa...
[czytaj więcej]Boże Narodzenie 2021 - życzenia świąteczne

Zdrowych, wesołych Świąt Bożego Narodzenia, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością,

rozświetlonych choinkowym blaskiem i ciepłem spotkań w rodzinnym gronie, oraz szczęścia

i pomyślności w Nowym Roku.

...
[czytaj więcej]


Konkursy

KONKURS ŚWIĄTECZNY

Mamy dla Was nagrody w naszym świątecznym konkursie. Nagradzamy aż pięć osób. Do wygrania najnowsza publikacja pt. "Krubki. Mjr Hubal - munduru nie zdejmę, broni nie złożę..." oraz komiks o majorze Hubalu.

Najnowsza publikacja "Krubki. Mjr Hubal - munduru nie zdejmę, broni nie złożę" opisuje niezwykle burzliwy okres wybuchu II wojny światowej, tworzenie i działalność 110 Pułku Ułanów, w którym major Dobrzański pełnił funkcję zastępcy dowódcy pułku. Zawiera najnowsze ustalenia dotyczące trasy marszu 110 Pułku w czasie w kampanii polskiej, aż do jego rozwiązania. Autorzy wspólnie z wnukiem majora Hubala - Henrykiem Sobierajskim (wstęp) oraz prof. Witoldem Modzelewskim opisują niezwykłe miejsce, czyli dwór w którym zatrzymał się major Dobrzański idąc na odsiecz stolicy we wrześniu 1939 roku.

Komiks przygotowany został przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Łodzi Liczy 46 stron. Oprócz historii oddziału wydzielonego znajdziecie w nim również przebieg drogi jaką pokonał major Hubal wraz z oddziałem a także biogramy niektórych Hubalczyków.

A teraz co trzeba zrobić? W grudniu 1939 roku major Hubal wraz z żołnierzami brali udział w Wigilii, która odbyła się leśniczówce Bielawy. "Cóż to była za Wigilia! Jedni z bardzo nielicznych Polaków święciliśmy ją wolni i nie podlegli żadnej okupacyjnej władzy, i ten kawałek Ziemi Polskiej, na której ją świętujemy, był skrawkiem Państwa Polskiego w całym tych dwóch wyrazów, tak drogich dla nas, znaczeniu. Dużo nas tu nie było, ale jakie dobrane towarzystwo (....)" - pisali w liście Hubalczycy.

No właśnie wyobraźcie sobie, że jesteście uczestnikami tej Wigilii i przychodzi czas składania życzeń. Jako pierwszy życzenia składa major Hubal gospodyni Wigilii. A Wy jakie życzenia złożylibyście majorowi Hubalowi i Hubalczykom? Docenimy Waszą kreatywność więc czekamy na wspaniałe życzenia. Aby wziąć udział w konkursie wpisz życzenia w komentarzu na naszym fanpage  Lubie to (kliknij tutaj) lub prześlij na adres majorhubal@op.pl. Najbardziej kreatywne odpowiedzi nagrodzimy nagrodami. Wybierzemy aż pięć osób więc macie duże szanse na wygraną a każda osoba otrzyma najnowszą publikację "Krubki. Mjr Hubal - munduru nie zdejmę, broni nie złożę" oraz komiks. Konkurs trwa do 24.12.2021 do godz. 20.00.

Nagrody zostały ufundowane przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Łodzi oraz Muzeum Niepodległości.Zobacz wszystkie


Polecane książki